Головна » Зневоднення осаду

Зневоднення осаду

Зневоднення осаду

Вирішення питань, пов’язаних з зневоднення осаду , є надзвичайно складним. Загальний об’єм осаду від промислових та господарсько-побутових стічних вод складає від 0,5 до 10% від загальної продуктивності. Вологість осаду стічних вод становить 97,0-99,5%. Зневоднення – відносно простий процес, спрямований на збільшення вмісту сухої речовини в осаді за допомогою різного обладнання. Основне завдання обробки осаду стічних вод полягає в отриманні кінцевого результату, властивості якого забезпечують можливість його утилізації або зводять до мінімуму збитки довкілля. Найбільш популярним є механічне зневоднення осаду (блок обробки осаду).

ТОВ “Е.Т.Е” розробили типові рішення для зневоднення осаду. Дане обладнання УМКА-PRESS використовується для зневоднення осаду  після очистки господарсько-побутових та промислових стічних вод. Ми використовуємо механічне зневоднення осаду. Механічне зневоднення здійснюють методами фільтрування осадів. При фільтруванні осадів відбувається процес розділення твердих частинок і рідини під дією різниці тисків над фільтруючим середовищем і під ним. Обладнання УМКА-PRESS є сертифіковане на території україни( ТУ  У 28.2-38674771-009:2018).

Види механічного зневоднення осаду УМКА-PRESS:

 • Тканинний фільтр

 • Фільтр-прес (рамний)

 • Барабанний вакуум-фільтр

Тканинний фільтр

Зневоднення осаду

Тканинний фільтр для зневоднення осаду призначений для видалення надлишкової вологи з осадів, які утворюються на побутових, зливових і промислових очисних спорудах, а також для фільтрації різних шламів і осадів.

Переваги використання даних фільтрів це низька ціну та мінімальні експлуатаційні витрати. Фільтр є оптимальною альтернативою фільтр-пресам, дегідраторам та інших обладнанням механічної обробки для малої продуктивності.

 

 1. Призначення

Тканинні фільтри використовується для зневоднення осаду  та надлишкового мулу з господарсько-побутових очисних споруд, дощової каналізації, виробничих стічних вод, станцій водопідготовки та знезалізнення води.

 1. Принцип роботи

Осад  подається на фільтр напірним або самопливним трубопроводом на тканинний фільтр. Фільтрувальна вода стікає через тканинний фільтр в приймальний піддон. По мірі накопичення зневодненим осадом фільтр знімається та утилізується.

Переваги тканинного фільтру:

 • Низька вартість;
 • Простота в експлуатації;
 • Відсутність складних вузлів та  дорогих електровузлів і деталей;
 • Захищеність від корозії;
 • Можливість роботи без реагентів

Дізнатися більше…

Фільтр-прес (рамний)

фільтр пресФільтр-прес рамний (касетний) призначений для зневоднення осадів стічних вод (блок обробки осаду), розділення суспензій, зневоднення кеку, як господарсько-побутового характеру так і від різноманітних галузей промисловості до мінімальної вологості (до 75%).

Фільтр-прес рамний являє собою зварну конструкцію, що складається із станини з опорними балками і встановленими на них в певному порядку плитами і рамками з фільтрувальними перегородками, з фільтрувальної тканини (бельтинга). Рамки стягуються за допомогою стяжного гвинта.

Фільтроцикл складається із 4-ох стадій:

 1. Заповнення;
 2. Фільтрування;
 3. Розвантаження зневодненого осаду;
 4. Очищення фільтрувальної тканини

Заповнення фільтр-пресу осаду здійснюється за допомогою насосу. Фільтрування відбувається за рахунок стиснення пластин (рамок, камер) за допомогою стяжного гвинта. Розвантаження зневодненого осаду відбувається в лоток (або на стрічковий транспортер) після зняття тиску та розведення пластин одна від одної. Промивання тканин відбувається водою по мірі замулення тканини (переважно через кожні 10 фільтроциклів).

Фільтрат і промивні води направляються в «голову» (на початок) очисних споруд або на воду зі стадій очищення в залежності від вмісту зважених речовин.

Основні переваги рамкового фільтр-пресу

 1. Низька вологість зневодненого осаду (не менше 75%);
 2. Велика площа фільтрування і можливість збільшення продуктивності завдяки модульності його виконання;
 3. Оптимальне відношення ціна/якість;
 4. Висока ступінь розділення фаз і можливість розділення суспензії з низькою концентрацією зважених речовин;
 5. Простота експлуатації;

Дізнатися більше…

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!