Без категорії

Піскоуловлювачі для механічної очистки стічних вод

Система зливової каналізації – це  цілий  комплекс,  що  складається  з окремих елементів, кожен з яких вирішує свою задачу. Вона складається з:

Поверхневого  водовідводу.  Це  система  жолобів,  які  виконують збір  води і її відведення в зливову каналізацію

Зливової  каналізації.  Відводить  дощову  і  талу  воду  в  систему  центральної каналізації.

Пескоуловлювачів. З’єднують водовідведення та каналізацію.

Піскоуловлювач – це елемент  системи  лінійного  водовідводу,  він встановлюється  в  найнижчій  точці  системи  поверхневого  водовідведення (від нього починають робити розмітку для установки дренажних каналів) і  призначається для  збору  і  усунення  дрібних  зважених  часток,  як  пісок, ґрунт, гравій та інше сміття.

Талі і дощові води збираються і відводяться по лотках системи лінійного дренажу під впливом гравітації (наявність ухилу) до піскоуловлювача (всередину встановлена пластикова корзина для збору піску). Осад з стоків опускається на дно конструкції, а вода продовжує рух в каналізаційні труби.

Залежно від типу виготовленого матеріалу, споруди бувають:

фібробенні (бетон, армований скловолокном);

пластикові (адаптована морозостійка пластмаса);

полімербетонні (об’єднують позитивні характеристики двох попередніх, але більш дорогі).

За типом розміщення піскоуловлювачі бувають:

Надземні.

Підземні. Не рекомендується заглиблювати систему більш, ніж на 2,5 метра.

За типом руху води вони поділяються на:

Горизонтальні. Пристрої з прямим або круговим рухом стоків.

Вертикальні. Пристрої з рухом стоків знижу вгору. Піскоуловлювачі з обертально-поступальним рухом зливових вод. Вони в свою чергу поділяються на тангенціальні і аеровані.

Горизонтальні

Піскоуловлювачі горизонтальні призначені для уловлювання із стічних вод мінеральних домішок розмірами від 0,15 мм і вище. Вони мають оригінальну систему розподілу і збору рідини по ширині споруди, що забезпечує високий ефект уловлювання піску зі стічних вод: на 70% вище, ніж у існуючих конструкцій споруд.

Розроблено типорозмірний ряд горизонтальних піскоуловлювачів з прямолінійним рухом рідини в діапазоні продуктивності 25-520000 м3/добу.

Обладнання  продуктивністю до 40000 м3 / добу включно може бути повністю заводського виготовлення. Піскоуловлювачі продуктивністю від 25 до 1600 м3/добу обладнані бункерною системою накопичення піску і донним випуском піскової пульпи. Випуск піску з споруд автоматизований, а також може здійснюватися і в ручну.

Піскоуловлювачі продуктивністю більше 2000 м3/добу оснащені скребковим пристроєм збору піску, який служить одночасно для його переміщення в пісковий приямок, розташований на периферії споруди. Скребковий пристрій має можливість підйому над поверхнею рідини, що виключає вплив металоконструкцій на гідравлічний стан в споруді, а також зменшує навантаження на силовий агрегат і є зручним при технічному обслуговуванні та ремонті. Даний вид піскоуловлювачів надійний в роботі і простий в обслуговуванні.

Вертикальні

Тангенціальні піскоуловлювачі найчастіше використовують за кордоном. У нашій країні вважають за краще горизонтальні пристрої. Відмітна особливість тангенціальних систем полягає в тому, що вода в них потрапляє по дотичній, а не прямо. Вони мають невелику глибину проточного вузла.

Аеровані піскоуловлювачі – це вертикальні резервуари. Особливість їх пристрої полягає в тому, що паралельно одній стінці пристрою встановлюють аератор, а під ним розташовуються лотки для піску. Дно має спеціальний ухил, щоб пісок міг потрапити в лоток. Подача повітря забезпечує постійну швидкість обертання води і гарантує, що всі органічні речовини не будуть осідати на дно, і не відбудеться процес їх гниття. Більш того, повітря змушує воду рухатися і викликає тертя піщинок, їх самоочищення від органічних суспензій.

Правильна експлуатація

Потрібно перевіряти робочий стан піскоуловлювача не менше, ніж раз на півроку. Перевіряти товщину мулистого шару.

Не рідше, ніж раз на два роки потрібно проводити повну розвантаження системи: змивати прилиплу бруд зі стінок.

Регулярно потрібно проводити очистку фільтрів, щоб уникнути засмічення.

Внутрішні елементи піскоуловлювача теж обов’язково потрібно промивати від суспензій. Після очищення, перед установкою внутрішніх елементів на місце, потрібно відкачати воду з піскоуловлювача.

Після установки потрібно знову залити систему водою, щоб вона почала ефективно працювати. Це запобіжить видавлювання системи ґрунтовими водами.

Записуйте дані по очищенню і обслуговування в спеціальну книгу, щоб вести облік. Від правильної експлуатації багато в чому залежить подальша безперебійна робота всієї системи водовідведення.

Залишити відповідь