Без категорії

Зневоднення осаду стічних вод

При зневодненні осаду стічних вод волога видаляється до стану, що дозволяє переміщати його за допомогою транспортерів. При цьому вологість опадів може залишатися ще досить високою – до 80%. Природним шляхом домогтися зниження вологості осаду до його переходу в сипучий стан можна лише шляхом тривалого підсушування на майданчиках складування. При зневодненні досягається зменшення обсягу осаду в кілька разів. Однак механічне зневоднення осаду неможливо без його попереднього кондиціонування в основному за допомогою хімічних реагентів. Зневоднення осаду дозволяє здійснювати його подальшу економічну обробку шляхом пастеризації, компостування, термічної сушки або спалювання. Можливо знижувати вологість і обсяг опадів випаровуванням вологи за рахунок нагрівання, але такий спосіб пов’язаний з великими витратами енергії, тому методи механічного зневоднення осадів набули широкого застосування. Найбільш ефективно зневоднення на фільтр-пресах, центрифугах і вакуум-фільтрах. Поряд з механічними методами зневоднення осадів досить широко застосовується підсушування опадів на мулових майданчиках.

Зневоднення осаду на фільтрах

Цей  процес  зазвичай  здійснюється  на  вакуум-фільтрах, листових фільтрах,  фільтр-пресах. На вакуум-фільтрах видаляється  близько 80% ,  на  листових  фільтрах – 90%,  на  фільтр-пресах – 98%  загальної кількості  зв’язаної води, що  міститься  в осаді.  Вибір  типу  фільтра  визначається  техніко-економічними  розрахунками  та  залежить головним чином від умов  подальшого використання або подальшої обробки осадів.

Вакуумний фільтр

Вакуумні фільтри для зневоднення осаду більше поширені в порівнянні з іншими апаратами. На них можна обробляти практично будь-які види осаду. Розрізняють барабанні, дискові і стрічкові вакуум-фільтри.

Фільтр-прес

Останнім часом фільтр-прес  досить поширений при зневодненні осаду стічних вод. Його застосовують для обробки аморфних опадів, що стискаються. У порівнянні з вакуум-фільтрами при інших однакових умовах після обробки на фільтр-пресах виходять опади з меншою вологістю. Фільтр-прес  застосовують, коли осад направляють після зневоднення на сушку або спалювання або коли необхідно отримати осад для подальшої утилізації з мінімальною вологістю.

Розрізняють рамні, камерні, мембранно-камерні, стрічкові, барабанні і гвинтові (шнекові) фільтр-преси.

Центрифуги

Центрифуги – це апарати для розділення твердої і рідкої фаз при відцентровому прискоренні, яке в сотні разів перевищує прискорення вільного падіння. За принципом дії центрифуги класифікуються на осаджувальні і фільтруючі, періодичної і безперервної дії. Для зневоднення осадів стічних вод найчастіше застосовуються центрифуги осаджувальні горизонтальні шнекові безперервної дії (ОГШ).

Зневоднення осаду на мулових майданчиках для очисних станцій середньої і великої пропускної здатності часто виявляється неможливим через відсутність вільних земельних площ для влаштування мулових майданчиків. Для великих міст з розвиненою інфраструктурою використання процесів природного сушіння опадів нераціонально, як з економічної, так і екологічної точок зору. На сьогоднішній момент механічне зневоднення осадів на вакуум-фільтрах, фільтр-пресах і центрифугах є оптимальним методом їх переробки.

Залишити відповідь