Головна » Очищення стічних вод рибного господарства

Очищення стічних вод рибного господарства

В сучасних рибних господарствах (підприємствах з розведення та вирощування риби) вода циркулює між басейнами та системою очищення води «по замкнутому контуру» – «УЗВ». В процесі очищення з води видаляються забруднення, вода знезаражується і насичується киснем. Таким чином, вода, що одного разу потрапила у систему використовується багатократно з мінімальними втратами. Компанія ЕТЕ пропонує комплексні рішення для очищення стічних вод рибного господарства.

Підживлення за добу свіжою водою складає не менше 5% – 10% від об’єму води в системі. Це пов’язано з тим, що в технології УЗВ передбачено видалення води з продуктами життєдіяльності риби, залишками корму, сміття, тощо.Більшість власників рибних господарств, не знають як очищувати даний вид стоку і просто скидають їх у каналізаційну мережу міста, оплачуючи штрафи за перевищення норм скидів.

Технологія очищення стічних вод рибного господарства

Технологія очищення виробничих стічних дозволяє забезпечити очистку стічних вод від основних видів забруднень (завислих речовин, органічних домішок, ПАР та інших забруднень) та реалізується на наступних спорудах:

Блок механічного очищення  – видалення крупних домішок, жироуловлення, усереднення. На даному етапі забезпечується видалення крупних механічних забруднень (залишків волокон, сміття, тощо) за допомогою спеціальних пристроїв (решітки, сита, дробарки, тощо). Усереднювач застосовується для вирівнювання нерівномірного потоку стічних вод, а також для усереднення концентрацій забруднень, що утворюються від різних технологічних процесів.

Блок біологічного доочищення  – аеротенки, біофільтри при скиді очищених стоків у водойму (дренаж). В аеротенках та біофільтрах відбувається процес біологічної очистки стоків, а саме – окислення органічних забруднень та переведення сполук азоту в нітратну форму. Для цього використовується активний мул, котрий являє собою біоценоз мікроорганізмів – мінералізаторів, здатних сорбувати на своїй поверхні й окисляти в присутності кисню органічні речовини стічної рідини.

Блок дефосфатизації. Забезпечує видалення фосфатів з очищеної води.

Блок зневоднення осаду (дегідратори, фільтр-преси). В процесі очищення стічних вод утворюється осад, що надходить в ємкість накопичення осаду, звідки подається  на фільтр-прес, який дозволяє отримати осад вологістю 75 %. Зневоднений осад складується в контейнер і підлягає вивозу в місця встановлені органами санітарно-епідеміологічної служби.

    Зворотній зв'язок

    ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
    +
    Передзвоніть мені!