Головна » Станції нейтралізації стічних вод
Home / Об'єкти / Станції нейтралізації стічних вод
Станції нейтралізації стічних вод

Станції нейтралізації стічних вод

Компанія ЕТЕ пропонує впровадження станції нейтралізації стічних вод для кислих та лужних стоків. Виробничі стічні води від технологічних процесів багатьох галузей промисловості містять луги та кислоти. У більшості кислих стоків містяться солі важких металів, які необхідно виділяти з стічних вод. З метою попередження корозії матеріалів каналізаційних очисних споруд, порушення біохімічних процесів в біологічних окислювачах і в водоймах, а також осадження з стічних вод солей важких металів кислі і лужні стоки піддають нейтралізації.

Замовник : ТОВ  «Біофарма»

Рік впровадження: 2020

Вид діяльності: українська компанія, яка спеціалізується на розробці і виробництві високотехнологічних препаратів з донорської плазми крові людини.

Продуктивність : добова – 226 м3/добу;

Призначення станції нейтралізації: нейтралізація стічних вод до рН 6,5-8,5.

Конструктивне виконання:

Основне технологічне обладнання – поліпропілен, надземне виконання

Насосне обладнання – хімічно стійке виконання.

Скид очищеної вод: в каналізацію

Опис технологічної схеми

Стічні води від виробничого корпусу фракціонування плазми крові по самопливному колектору подаються на станцію нейтралізації, а саме в реактори періодичної дії. На відгалуженнях самопливного колектора, що підходять до реакторів, встановлені клапани з пневмоприводами, що регулюють подачу стоків у реактори. На випадок аварійної ситуації – переповнення реакторів, передбачено подачу стоків в існуючий заглиблений резервуар. На аварійному відгалуженні трубопроводу також передбачено встановлення клапану з пневмоприводом.

В реакторах періодичної дії встановлені датчики рН, що вимірюють водневий показник стоків. Сигнал від датчиків рН подається на щит управління, і в залежності від значення рН стоків в реактори відбувається дозування відповідних реагентів. На трубопроводах, що дозують реагенти в реактори періодичної дії також встановлені клапани з пневмоприводами для регулювання дозування.

Після досягнення необхідного значення рН стоків (6,5-8,5) дозування реагентів припиняється і стоки з реакторів відводяться в існуючий заглиблений резервуар. На відвідних трубопроводах також встановлені клапани з пневмоприводами.

Реактор періодичної дії – ємність, виготовлена із поліпропілену, діаметром 2,2м, висотою 4,0м. Над реактором передбачена кругла кришка, з відкидним сегментом на петлях.

Для покращення реакції нейтралізації, в реакторі передбачено перемішування стоків за допомогою мішалки. Мішалка являє собою довгий стержень із лопастями, що розміщені над днищем реактора. Мотор-редуктор, що приводить в дію мішалку, розміщений над реактором на двох швелерах. Для уникнення пошкоджень конструкції мішалки внаслідок дії реагентів, передбачається виготовлення елементів мішалки із хімічно стійкого матеріалу – поліпропілену. На висоті 2м від дна реактора передбачається додаткове кріплення стержня мішалки.

В реакторі встановлюється датчик рН. Для запобігання пошкодженню датчика внаслідок створення вихрового потоку мішалкою, передбачається влаштування поліпропіленової перегородки, для відділення сегменту реактора під місце встановлення датчика.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!