Компанія ЕТЕ пропонує впровадження очисні споруди для м’ясокомбінату «УМКА-ORGANIC». Стічні води м’ясопереробних підприємств характеризуються завищеним вмістом:
- полідисперсних систем, які можуть містити такі забруднення, як жир, кров, шерсть, гній, залишки кормів (канига), миючі засоби, солі, нерозчинні мінеральні компоненти;
- характеризуються високими показниками БСК, ХСК, зважених речовин, жирів, сполук азоту.
Замовник : ТМ «МАРШАЛОК»
Рік впровадження: 2018
Вид діяльності: Реалізація ковбасної, м’ясної та кондитерської продукції, сирів, а також заморожених напівфабрикатів.
Продуктивність : 50 м.куб/добу
Конструктивне розміщення: Надземний варіант в будівлі
Підібране обладнання: УМКА-ORGANIC
Скид очищеної води: в каналізацію
М’ясопереробне підприємство «МАРШАЛОК» (м Біла Церква), яка займається виробництвом і оптовою реалізацією ковбасної, м’ясної та кондитерської продукції, сирів, а також заморожених напівфабрикатів. Cтанція попередньої очистки виробничо-побутових стічних вод перед скидом в систему каналізації м. Біла Церква на об`єкті „Реконструкція та розширення нежитлової будівлі під цех по виробництву ковбасних виробів по вул. Гайок, 222-б в м. Біла Церква, Білоцерківського р-ну Київської обл. потужністю 50 м3/добу.
Впровадження очисні споруди для м’ясокомбінату виконується в дві черги:
– перша черга – “Блок основного очищення продуктивністю 35 м.куб/добу”;
– друга черга – “Блок доочистки з метою зменшення солевмісту продуктивністю 15 м.куб/добу “.
Основні методи, які використані для очистки стічних вод
Запроектована технологія очистки стічних вод від ковбасного цеху базується на використанні комбінації фізико-хімічних, механічних (фільтрування) та біологічних (анаеробне та аеробне окислення) методів. Використання даної технології забезпечить збереження якості оточуючого середовища при дотриманні вимог ДБН В.2.5-75:2013.
Фізико-хімічне передочищення, яке включає: обробку реагентами (коагулянтом, флокулянтом, їдким натрієм) та поділ зависі флотацією, забезпечує умови утворення флотошламу до окислення органічних забруднень і процесів нітрифікації. Утворення частинок нерозчинних з’єднань, в т.ч. гідроксоз’єднань, забезпечують додатковий ефект очищення за рахунок сорбційних процесів. Насичення флотованого шламу повітрям створює сприятливі умови для сорбованих органічних з’єднань.
В біофільтрах проходить деструкція білків, жирів, вуглеводів, поверхнево-активних речовин, аміака, аміно- і амідо – сполук бактеріями та простішими, які знаходяться як в іммобілізованому, так і у вільно плаваючому стані.
Таке поєднання методів очистки стічних вод нівелює недоліки кожного з методів, що дозволяє ефективно проводити очистку, інтенсифікувати процеси біологічного перетворення речовин шляхом регулювання фізико-хімічних властивостей розчину.