Дослідження та розробки
Діяльність наукового відділу ТОВ «Е.Т.Е» невідривно пов’язана з виробничою діяльністю фірми з точки зору отримання нових методів очистки стічних вод та водопідготовки. Наукова діяльність спрямована на практичні дослідження прикладне застосування і впровадження новітніх захищених патентами технологій і розробок.
Для вирішення складних завдань очистки стічних вод кожного окремого підприємства, ми відкрили власну лабораторію, котра дозволяє проводити дослідження як на території підприємства-замовника, так і в стаціонарних умовах.
Основним завданням для наукового відділу та лабораторії є отримання оптимального науково-технічного та економічно-ефективного методу очистки стічних вод. Нами напрацьований комплекс методів очистки стічних вод. Комбінуючи дані методи (фізико-хімічний, біологічний, озонування та ін.) ми отримуємо найбільш оптимальне співвідношення критеріїв «ціна-якість» очистки.
Модель співпраці з Замовником
Технологія «УМКА-БІО» відноситься до способів очищення господарсько-побутових стічних вод та доочищення попередньо очищених виробничих стічних вод біологічними методами в умовах їх нерівномірного надходження.
Особливістю технології «УМКА-БІО» являється те, при постійному поверненню активного мулу в аеротенк, підтримується значно більша його концентрація (3,0 – 4,5 г/л). Позитивним наслідком такої особливості є покращення якості очищення стічних вод. В установках передбачено наявність динамічного рівня, що дозволяє забезпечити очищення стічних вод до нормативних значень як при мінімальних надходженнях так і при залпових скидах. Також за рахунок наявності динамічного рівня передбачається економія електроенергії, що споживається повітродувками без погіршення якості очищеної води. (При залпових скидах установка працює на повну потужність. В умовах мінімального надходження роботи здійснюється – в режимі елергозаощадження).
Використання даної конструкції установки дозволяє збільшити окислювальну потужність аеротенку до 30% і забезпечити розділення висококонцентрованої мулової суміші. Це дозволяє забезпечити необхідну якість очищених стічних вод в системі аеротенк-вторинний відстійник і зменшити об’єми аеротенка приблизно на 30%.
Спосіб та пристрій очищення стічних вод на установках «УМКА-БІО» захищено правами інтелектуальної власності – патент України на Винахід № 116322 «Спосіб очищення стічних вод та пристрій для його реалізації». (Продукт наукового дослідження ТОВ “Е.Т.Е”).
Технологія очищення виробничих стічних вод від харчових підприємств (молокозаводів, сир заводів, пивоварень, м’ясопереробних підприємств (із забійним цехом включно), кондитерських фабрик, птахофабрик, масложирових заводів, тощо) реалізовується на установках «УМКА-ORGANIC».
Технологія «УМКА-ORGANIC» – це комбінація різних методів очищення, що включає в себе: механічне очищення (видалення крупних домішок, сміття, піску, жиру), фізико-хімічне очищення (видалення органічних та неорганічних речовин за допомогою хімічних реагентів), біологічне очищення (очищення стічних вод в аеробних та анаеробних умовах).
Головною особливістю установок «УМКА-ORGANIC» є можливість їх виконання у єдиному блоці. Тобто основне технологічне обладнання (флотатор (або реактор-відстійник), фільтр доочищення, блок приготування та дозування хімічних реагентів) – це моноблок, що розміщується у виробничому приміщенні. Таке виконання дозволяє перш за все зменшити розміри території для розміщення станції та спростити її експлуатацію.
Технологія «УМКА-WOOL» відноситься до способів очищення стічних вод від барвників, і може використовуватися для деструкції барвників аніонного і катіонного типів органічного та неорганічного походження в стічних водах підприємств текстильної, целюлозно-паперової промисловості тощо. Технологію УМКА-WOOL» також можна застосовувати для очищення стічних вод від виробництва пестицидів, гербіцидів та для очищення фільтратів звалищ ТПВ.
У зв’язку з тим, що в реальних умовах навіть на протязі однієї робочої зміни стічні води фарбувального цеху одного підприємства можуть значно відрізнятися за співвідношенням органічних та неорганічних барвників, в технології «УМКА-WOOL» передбачено автоматичне регулювання витрат хімічних реагентів в залежності від складу стічних вод.
Особливістю технології «УМКА-WOOL», є те що її використання забезпечує не лише знебарвлення стічних вод, а і їх очищення до нормативних значень не залежно від коливань забруднюючих речовин у стоках протягом доби (чи іншого періоду).
Також основна перевага технології «УМКА-WOOL» – це низька вартість експлуатації у порівнянні із іншими технологіями.
Спосіб очищення стічних вод від барвників захищено правами інтелектуальної власності – патент України на Винахід №__________ «Спосіб знебарвлення стічних вод». (Продукт наукового дослідження ТОВ “Е.Т.Е”).
Для очистки стічних вод з вмістом іонів важких металів ТОВ «Е.Т.Е» розроблена та втілена в життя комплексна технологія очищення багатокомпонентних стічних вод для видалення та знешкодження їх компонентів з врахуванням специфічності їх властивостей та концентрацій. Рішення для очистки стічних вод від йонів важких металів «УМКА-STEEL» (Технічні умови ТУ У 25.6-38674771-005:2015), які містяться в промивній воді і концентрованих розчинах гальванічного виробництва та виробництва підприємств машинобудівництва.
Очищення стічних вод гальванічного виробництва і скорочення надходження гальванічних відходів в навколишнє середовище є важливим завданням нашої організації. З метою забезпечення стабільної роботи споруд і підвищення ефекту очистки, передбачається комбінований спосіб очистки стічних вод. Даний спосіб використовує методи фізико-хімічного перетворення, гідродинамічного осадження та фільтрації.
Переваги застосування даної технології:
- Забезпечує очистку промивних вод до норм повторного використання в технологічному процесі для приготування ванн;
- Дозволяє отримати відносно малу кількість відходів, які за складом, фізико-хімічними та механічними властивостями придатні до утилізації;
- Компактне розміщення водоочисного устаткування, скоротивши протяжність комунікацій, кількість арматури, насосів і допоміжного обладнання;
- Дозволяє отримати значний економічний і соціальний ефект.
Установки типу «УМКА-PRESS» – це інноваційні пристрої для переробки органічних та неорганічних відходів 1-3 класу безпеки осаду, що утворюється в процесі очищення стічних вод, а також органічних відходів с високою концентрацією ХПК (наприклад фільтрат із звалищ ТБО).
Установки типу «УМКА-PRESS» – це установки зневоднення осаду, що в залежності від складу стічних вод можуть виконуватися в наступних конфігураціях:
- фільтр-прес рамний (касетний);
- стрічковий фільтр-прес;
- шнековий фільтр-прес.
Установки «УМКА-PRESS» призначені для зневоднення осадів стічних вод, розділення суспензій, зневоднення кеку, як господарсько-побутового характеру так і від різноманітних галузей промисловості до мінімальної вологості (до 75%).
Сфери застосування установки «УМКА-PRESS»:
- осад стічних вод;
- фільтрат з полігонів ТБО;
- концентрат зі установок промислової водопідготовки (наприклад з установок зворотного осмосу).
ТОВ «Е.Т.Е» пропонує виготовлення очисних споруд господарсько-побутових стічних вод у наземному виконанні.
Основне технологічне обладнання установки «УМКА-БІО» (обладнання денітрифікатора, аеротенка, вторинного відстійника, аеробного стабілізатора осаду, піско-уловлювача, тощо) монтується в наземну ємність, що встановлюється на спеціальному фундаменті.
Стінки ємкості виготовляється із металевих оцинкованих кілець, внутрішній шар стінок і дна ємності є непроникним і непромокальним та виконаний із мембранної плівки.
Допоміжне технологічне обладнання установки (повітродувки, блок зневоднення осаду, блок механічного очищення стоків) встановлюється в технологічній будівлі контейнерного типу. Побутова (адміністративно-побутова) будівля також влаштовується в приміщенні контейнерного типу.
Переваги:
Складання модульної конструкції установки «УМКА-БІО» і її встановлення потребує декілька робочих днів, чим досягається значна економія часу на встановлення. (У залізобетонному виконанні час встановлення може сягати декілька місяців – років).
До переваги запропонованого виконання установки «УМКА-БІО» можна віднести також те, що таку систему можна встановлювати, за необхідністю, в будь-яку пору року, і при будь-якому рівні ґрунтових вод (в тому числі і високому), без необхідності виконання додаткових земляних робіт.
Дане виконання установки «УМКА-БІО» захищено Патентом України на корисну модель № 132510.
Установка «УМКА-OIL» дозволяє очищати стічні води від емульгованих та колоїдних мінеральних масел, зважених часток та поверхнево-активних речовин для повторного використання очищеної води або для скиду її в систему каналізації. Наша технологія розроблена та спрямована на використання процесів і апаратів, виключаючи або мінімально використовуючи в процесі очистки хімічні реагенти. Це дозволяє без накопичення солевмісту створювати зворотні системи водокористування і повторно використовувати на технологічні потреби до 95% очищеної води. Дані рішення реалізовані в установці «УМКА- OIL», яка є сертифікована в Україні та виготовлена згідно ТУ У 42.2-38674771-001:2015.
Сфера застосування установок «УМКА-OIL»:
- очищення та оборотне водопостачання стічних вод автомийок;
- очищення дощових вод автостоянок та парковок;
- очищення дощових та талих вод аеропортів, портів, вокзалів тощо.
- Очищення дощових та талих вод від територій промислових підприємств.