УМКА-БIO – очистка господарсько-побутових стічних вод

Сутність технології

Очистка господарсько-побутових стічних вод забезпечується комбінуванням механічних та біологічних методів. Багатоступенева технологія очищення господарсько-побутових стічних вод розроблена на основі ДБН В.2.5-75:2013 «Каналізація. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проектування». Дана установка «УМКА-БIO» (Технічні умови ТУ У 42.2-386747710002:2015) передбачає можливість прийому стічних вод з вмістом СПАР та високомолекулярних речовин (стічні води від пральних машин і посудомийних машин).

Блок схема технології очищення

Безымянный1

Установка «УМКА-БIO» поєднує в собі всі переваги проточної та періодичної схеми очищення комунальних стічних вод

Стічні води самопливно перетікають в каналізаційну насосну станцію, де розташований піскоуловлювач для затримання крупних покидьків та піску. Далі напірною лінією за допомогою насоса поступають в аеротенк.

Дана технологія очищення господарсько-побутових стічних вод базується на використанні механічних (відстоювання) та біологічних (аеробне окислення) методів.

Основне очищення проводиться біологічними методами в аеротенку. У аеротенку відбувається переведення частини пов’язаного азоту в газоподібний стан і виділення його в повітря. Відбувається окислення органічних забруднень і переведення сполук азоту в нітратну форму. Окислення відбувається киснем з повітря, що нагнітається повітродувкою через систему дрібно-бульбашкової пневматичної аерації. Використання в системі аерації мембранних аераційних елементів дозволяє значно знизити витрати електроенергії і зменшити потужність повітродувки. Термін служби мембранних аераторів значно вище звичайних, вони не вибагливі в експлуатації і не потребують спеціального очищення.

Біологічне очищення в аеротенках здійснюється колонією вільно плаваючих мікроорганізмів – активним мулом. Видалення затриманих забруднень проходить у відстійнику. Його конструкція дозволяє отримувати ефективне розділення суміші активного мулу та очищеної води.

Доочищення освітлених стічних вод відбувається на біологічному фільтрі, що вбудований у вторинний відстійник.

Знезараження біологічно доочищених стічних вод здійснюється за рахунок знезаражуючого агенту – озону. Очищена та знезаражена стічна вода скидається в дренаж, грунтовий потік або рибогосподарську водойму  .

Технічні дані та ціни на установки продуктивністю 1,5-10 м3/добу та 10-300 м3/добу.