Проект благоустрою річки Либідь

Вступ

Вода – це одна з найважливіших речовин на нашій планеті. Без питної води не було б і людства. Та на жаль, запаси питної води з кожним роком зменшуються у зв’язку з великою кількістю забруднень, що у неї скидаються.

Головними джерелами питної води у містах є надземні та підземні ріки, але і вони також стають непридатними для пиття.

Основною причиною забруднення річок у містах є недотримання природоохоронного законодавства:

  • Утримання в неналежному стані природоохоронних санітарних зон (для малих річок вони складають 25 м);
  • Засмічення та забруднення рік твердими відходами та рідкими стоками;
  • Забудова прибережної частини річки, та складування різних матеріалів на берегах річки;
  • Стоки неочищених дощових вод (що містять в собі забруднювальні речовини(нафта, СПАР, сполуки азоту і т.п.), які забруднюють ріки та озера і завдають екологічної шкоди біоценозу річки;
  • Близьке розміщення майданчиків збору снігу в містах.

В наслідок цього більшість рік (з яких, до речі, ми з Вами п’ємо воду) перебувають у плачевному стані та вигляд їх приблизно такий:

13

Концепція проблеми

Така проблема є дуже болючою і для однієї з річок нашої столиці, а саме річки Либідь. Річка Либідь – одна з колишніх повноводних річок, що протікають по території сучасного Києва, сьогодні – підземна річка Києва, що протікає в колекторах, лише в кількох місцях випливає на поверхню. Впадає в Дніпро. Вважається однією з надзвичайно забруднених річок Європи. Основним забрудненням є скид стічних вод від прилеглих підприємств, які не мають очисних споруд   та скид забрудненого талого снігу.  

«Природне русло річки Либідь» – комплексна пам’ятка природи місцевого значення, розташований на території голосіївського району Київської міськради (Україна). Створена 24 жовтня 2002 року. Площа – 0,3 га. Землекористувач – історико-культурний пам’ятник-музей «Київська фортеця».

либідь колисьЛибідь зараз

Історія

Комплексний пам’ятник місцевого значення був створений рішенням Київської міськради № 96/256 від 24 жовтня 2002 року, рішенням науково-методичної ради від 17.06.2004 року №64, рішенням Київської міської ради від 28.12.2004 року №1061/2471.

Опис

Пам’ятник природи займає русло і прибережну смугу річки Либідь – єдину ділянку поза каналізованим і закріпленим бетоном руслом.

 

Розроблені рішення

Спеціалістами ТОВ “Е.Т.Е” було розроблено комплекс заходів  для благоустрою “Природного русла річки Либідь”, що передбачає:

  1. Влаштування зони відпочинку під європейські стандарти на території природнього русла (переоблаштування території в місце громадського користування, паркову зону для відвідування туристів та мешканців міста). Проведення робіт по берегоукріпленню річки Либідь (оскільки у зв’язку з високим рівнем підняття води під час паводків відбувається поступове осідання ґрунту);

1011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Встановлення пункту сніготанення (щоб передбачити попаданням брудного снігу в річку, у зв’язку з близьким розміщенням майданчику збору снігу м. Київ);

7

 

8 — копия (2)3. Влаштування системи очищення дощової каналізації, що забезпечить очищення річки від дощових вод, які містять в собі забруднювальні речовини;

8 — копия

4. Встановлення міні гідроелектростанції для забезпечення роботи системи очищення дощових вод та пункту сніготаєння.

Природне русло річки Либідь

Підсумки

Річка Либідь є найвідомішою серед малих річок м. Києва і самою забрудненою не тільки в місті Києві, але й у Європі.

Як не прикро, цей проект поки так і не довелося втілити в життя.

Не тільки ця, а ще багато рік в Україні з кожним днем все більше забруднюються. А так хочеться щоб наші ріки та озера мали такий же рівень благоустрою як і в кращих країнах світу.

Ось приклади деяких із них:

15